Od mostu u lihovaru až nesměřské hájence bude čtyřicítka

16. 8. 2017 09:32  |  NovinyVM

Na účelové komunikaci Nesměř v k.ú. Velké Meziříčí budou osazeny nové dopravní značky.

celý článek

Druhé místo SDH Lavičky na mezinárodním mistrovství koňských stříkaček v Polském Gluchowo

16. 8. 2017 09:18  |  NovinyVM

Uplynulý víkend se družstvo SDH Lavičky zúčastnilo mezinárodního mistrovství koňských stříkaček v Polském Gluchowo u města Poznaň.

celý článek

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

16. 8. 2017 09:01  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

celý článek

OBRAZEM: První zájemci si nechali označit bicykl

15. 8. 2017 16:03  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou – Vyfotit, změřit rám, zapsat jeho číslo a opatřit bicykl „neviditelnou“ značkou… Tak ve zkratce probíhalo včerejší značení jízdních kol syntetickou DNA, které ve Žďáře prováděli strážníci. „Každé kolo opatříme na několika místech mikrotečkou s jedinečným kódem a také samolepkou, jež upozorňuje, že je značkou opatřené,“ přiblížil Jaroslav Hedvičák, preventista žďárské městské policie (MP). Značení je zdarma.

celý článek

Lidé si stěžují na popíjející mládež i neukázněné pejskaře

15. 8. 2017 12:43  |  Žďárský deník

Žďár nad Sázavou – Na opilce a nepořádek, který zůstává po různých skupinkách lidí v parku Farská humna, si stěžují žďárští obyvatelé.

celý článek

Zimní stadion v pondělí zahájí sezonu 2017/18

15. 8. 2017 12:42  |  NovinyVM

Zimní stadion ve Velkém Meziříčí začne sezonu 2107/18 v pondělí 21. srpna 2017. V letní přestávce za podpory vedení města byla provedena rekonstrukce toalet pro veřejnost, výměna ozvučení haly a pro bruslaře položení nových gumových desek z kabin na hrací plochu.

celý článek

Tragická nehoda na D1 u Velké Bíteše

15. 8. 2017 12:26  |  NovinyVM

Dne pět minut před půl jedenáctou jsme přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na 161,7 kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu.

celý článek

Kulturní víkend završili Veseláci

15. 8. 2017 12:24  |  NovinyVM

V neděli 13. srpna v rámci Velkomeziříčského kulturního léta na náměstí zahrála dechovková kapela z Nového Veselí, která si říká Veseláci.

celý článek

V Nových Sadech slavili hasiči 110 let, žehnali prapor a zvon

15. 8. 2017 11:57  |  NovinyVM

V sobotu 12. srpna 2017 se konalo vzpomínkové shromáždění u příležitosti 110. výročí založení hasičského sboru v Nebštychu, jak zněl tehdejší německý název obce Nové Sady.

celý článek

Ouředníček - Křípal na Hungarian Baja v TOP 10

15. 8. 2017 11:42  |  NovinyVM

Posádka South Racing CE, Tomáš Ouředníček a David Křípal, vybojovala v 8. kole FIA Světového poháru 8. místo. Pro navigátora Davida Křípala byl tento víkend ve Veszpremu důležitým milníkem, protože si zde odbyl svůj první start ve Světovém poháru. Tento podnik byl zároveň čtvrtým kolem Mistrovství Maďarska, ve kterém Tomáš s Davidem obsadili čtvrtou příčku.