-
Přihlásit
Přihlásit se účtem
nebo - Registrace
- Kontakt
Zpravodajství
Část důchodců z Vysočiny už je naočkovaná, další čekají na smsku s termínem
Prvních 456 lidí starších osmdesáti let už má za sebou očkování proti onemocnění Covid-19 za sebou. V pátek na Vysočině odstartovalo očkování pro přihlášené zájemce. „Cítím se dobře, vedlejších účinku jsem si nevšimla,“ prozradila jedna z nich, paní Stanislava.
celý článekVelké Meziříčí meziročně přišlo o více než 100 obyvatel
Jsou známa nejnovější data o aktuálním počtu obyvatel, počtu narozených a zemřelých v uplynulém roce.
celý článekČeský statistický úřad organizuje šetření v 11 384 domácnostech. Oslovit může i vás
V letošním roce osloví Český statistický úřad (ČSÚ) 11 384 domácností na území České republiky, u nichž provede výběrové šetření o životních podmínkách domácností.
celý článekRozhovor s novou posilou Jakubem Vašíčkem
První zimní posilou našeho klubu se stal dvaadvacetiletý obránce Jakub Vašíček, který k nám přestoupil z SFK Nové Město na Moravě. Jakub v Moravskoslezské fotbalové lize zatím odehrál 36 zápasů. Ať se ti u nás daří, Kubo! ​
celý článekMinisterstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Ministerstvo zdravotnictví představilo upravený centrální rezervační systém, který reaguje na situaci s nedostatečnými dodávkami vakcín ze strany dodavatelů.
celý článekVláda prodloužila trvání nouzového stavu do 14. února
Nouzový stav v České republice bude nově platit do 14. února. Na základě souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou rozhodla o jeho prodloužení na mimořádném jednání v pátek 22. ledna 2021 vláda Andreje Babiše.
celý článekV Kraji Vysočina se v loňském roce vyhlašovalo méně pátrání
Policisté velice často pátrají po dětech, které utíkají z výchovných ústavních zařízení.
celý článek5 tipů pro motoristy: Co je dobré mít stále na paměti a jaké novinky přinesl rok 2021?
Konec předchozího a začátek nového roku přinesl motoristům nemálo novinek. Přestože společnost MasterCard na podzim nečekaně ukončila službu Masterpass umožňující mobilní placení, i nadále je možné platit za palivo mobilem přímo z vozu. Benzínky budou v tomto roce také nově uvádět přehledné porovnání nákladů pro různé typy paliv. Další novinou je elektronická dálniční známka a výrazná sleva na dálniční poplatek pro vozy na CNG. V závěru roku se rovněž rozšířil počet míst, kde lze platit parkování mobilem. Co dalšího se...
celý článekAutomobil Peugeot je v této chvíli v Sociálních službách Velké Meziříčí nejvíce využívaný
Klienti a obyvatelé města Velké Meziříčí auto nyní využívají na dovozy do naší organizace, která všem seniorům nabízí pomoc s registrací na očkování covid- 19.
celý článekVzniknou na Vysočině velké nádrže? Vytipovaná lokalita je i na Žďársku
Stavba nových vodních nádrží dává smysl pouze v případě akutního nedostatku pitné vody, je přesvědčen náměstek hejtmana pro životní prostředí Lukáš Vlček, zodpovědný za vodní hospodářství. Stát nicméně loni vytipoval sedmičku lokalit po celé Vysočině, kde by mohly různě velké přehrady vzniknout.
celý článek