-
Přihlásit
Přihlásit se účtem
nebo - Registrace
- Kontakt
Zpravodajství
Novým ředitelem Nemocnice Třebíč bude Lukáš Kettner

Rada Kraje Vysočina jmenovala Lukáše Kettnera novým ředitelem Nemocnice Třebíč. Funkce se ujme 1. července 2025. „Pan doktor Kettner přichází s rozsáhlými zkušenostmi z oblasti zdravotnictví. Velkou výzvou je stabilizovat a přivést chybějící zdravotnický personál,“ uvedl na tiskové konferenci 14. dubna 2025 hejtman Kraje Vysočina Martin Kukla.
celý článekHázená - minižákyně třetí na Memoriálu Karla Kaštana

V sobotu 12. dubna 2025 proběhl v házenkářské hale již IX. ročník Memoriálu Karla Kaštana.
celý článekČistá Vysočina 2025 v obci Dolní Heřmanice a Oslava

V sobotu 12. dubna 2025 se konal již 16. ročník úklidu veřejného prostranství v kraji Vysočina.
celý článekMuž řídil auto přes uložený zákaz

Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaadvacetiletý muž, který řídil ve Velkém Meziříčí osobní vozidlo, i když to má zakázáno.
celý článekÚspěch obce na Žďársku. Nížkov má nejlepší webové strany na Vysočině

V krajském kole soutěže Zlatý erb na Vysočině dominovalo Žďársko. Mezi obcemi, které nemají rozšířenou působnost, má nejlepší webovou stránku Nížkov. Mezi dobrovolnými hasiči se nejvíce dařilo webu hasičů ze Žďáru nad Sázavou 2.
celý článekVysočina mění pravidla. Srážku se zvěří nově řidiči vyřeší i bez policie

Srážka se srnou či divokým prasetem je noční můrou každého řidiče. Počty těchto karambolů každým rokem rostou. Vysočina není výjimkou. Zatímco v roce 2010 jich policie v kraji zaznamenala pouze necelé tři stovky případů, loni už jich bylo přes dva tisíce. Jezdit ke každé nehodě je pro policii časově i finančně stále náročnější, proto od začátku dubna přišla s novými podmínkami. Pro řidiče to znamená úlevu alespoň v tom, že už nemusí pokaždé čekat na příjezd hlídky.
celý článekMaringotka u Nového Města vzplála. Hasiči zachraňovali zvířecí útočiště

/FOTO/ Sloužila jako útočiště pro včely, v pondělí odpoledne se však proměnila v požářiště. Maringotku na Žďársku zachvátily plameny, na místo museli vyjet hasiči z několika jednotek.
celý článekKonference k bezpečnosti žáků na školách spojila ředitele napříč Žďárskem

Ředitelů školských zařízení se na školení sešlo na padesát a společně jsme si prošli, připomněli, zopakovali, bezpečnostní opatření a nová doporučení, která není radno opomenout. Přednášejícími byli Mgr. et Bc. Luboš Kliment, advokát a pověřenec pro ochranu osobních údajů a Ing. Marcela Syrová, bezpečnostní konzultantka.
celý článekV Olší nad Oslavou začala výstavba splaškové kanalizace

Dlouho připravovaný projekt odkanalizování místní části Olší nad Oslavou, připojení Nemocnice sv. Zdislavy a napojení na kanalizaci v Mostištích začalo.
celý článek